Featured
DIICOT si IPJ Prahova confirmă Incisiv de Prahova/Adeverințe false pentru obținerea de credite/Avem lista suspecților si a parlamentarilor unde acestia sunt consilieri

Anchetă DIICOT si IPJ Prahova la Senat: Mai mulți angajați ar fi folosit adeverințe false pentru obținerea de credite. DIICOT si IPJ Prahova desfășoară o investigație cu privire la suspiciunile avute asupra angajaților Senatului României.
După polițiștii de la SICE Prahova și procurorul Maria Mirabela Viciu de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Prahova, iată că și procurorii anti – mafia de la DIICOT au intrat pe fir!
Asa cum dezvaluiam, in exclusivitate („Adeverințe de venit false pentru salariații Politiei Locale Ploiesti, împrumuturile de tip CAR si percheziția IPJ Prahova”), IPJ Prahova a efectuat percheziții la sediul Poliției Locale Ploiești.
In urma perchezitiilor mai multi politisti locali s-au ales cu calitatea de „faptuitori” si cu interdictia de a parasi localitatea.
DOSARUL CAR din Senatul României este o disjungere din imprumuturile cu adeverinte false de la Politia Locala Ploiesti.
Funcționarii publici din Senatul României care apar în dispozițiile procurorilor din DOSARUL CAR, conform celor de la National:
”MIULESCU AURELIA – consilier parlamentar, Șef Birou Audit;
CHIFOR FLORIN – consilier parlamentar, Biroul Situații de Urgență Sănătate și Securitate în Muncă din cadrul Direcției Generale Control, Juridic și Securitate Internă;
CHIFOR MIRELA – consilier parlamentar, Direcția Generală Legislativă;
ANGHEL MIHAELA – consilier parlamentar, Direcția pentru Dezvoltare, Serviciul Achiziții Publice;
CĂLIN CRISTINA ANA – consilier parlamentar, Direcția pentru Dezvoltare – nota informativă nr.(…) …”suspendată din funcție, plecată în Marea Briatnie”
DECIU MARIAN MIHAIL – consilier parlamentar, pensionar;
NEDELCU NICOLAE CLAUDIU – consilier parlamentar, Direcția Generală Control, Juridic și Securitate Internă, Serviciul Control Intern, Birou Audit;
BOROȘOIU MARIA CLAUDIA – consilier parlamentar, Direcția Generală Control, Juridic și Securitate Internă, șef cabinet Director – nota informativă nr.(…)…” suspendată din fucnție, plecată în Olanda”;
S.M. C. – încetat raport activitate;
CRANJA ELENA – consilier parlamentar;
RADU PETRICĂ ADRIAN – consilier parlamentar”.
Parlamentarii din Prahova unde o parte dintre suspecti isi desfasoara
activitatea (cabinete parlamentare) sunt Aurel Oprinoiu (USR Prahova) si Stefan Radu Oprea (fost PSD Ploiesti, exclus si purtatorul de cuvant al PSD la nivel national)!
Putem spune ca la nivelul judetului Prahova s-a creat deja o alianta intre USR si Stefan Radu Oprea.
Senatorul Radu Oprea, fost prefect al judetului Prahova, a fost trimis in judecata, in ianuarie 2016, pentru evaziune fiscala si complicitate la spalare de bani, cu un prejudiciu de 220.000 de lei.
În aceeași cauză era implicată și societatea controlată de familia lui Stefan Radu Oprea.
Societatea care aparținea familiei Oprea a avut în trecut mai multe contracte cu instituții ale statului.
Printre acestea s-au aflat Primăria Brazi din județul Prahova sau Brănești din Ilfov.
Societatea care aparține familiei Oprea a avut în trecut mai multe contracte cu instituții ale statului.
Dosarul de evaziune din 2016 a fost returnat procurorilor.
În prezent nu există informații publice cu privire la situația dosarului 278/P/2014 în care Radu Oprea a fost urmărit penal, nici dacă Parchetul General a decis să-l scoată de sub urmărire penală pe Radu Oprea sau dacă procurorii lucrează în continuare în cauză. Cert este că dosarul nu a ajuns să fie judecat pe fondul cauzei, ci s-a oprit în faza de cameră preliminară, fază care nu este publică.
Important de precizat este și faptul că instanța penală a respins, ca neîntemeiate, cererile şi excepţiile inculpaţilor Oprea Radu Ştefan, etc şi S.C Urban Electric S.R.L, referitoare la nelegalitatea administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală de către organul de urmărire penală.
Cu trecutul domnului senator Oprea Radu Ştefan sa fie doar o simpla coincidenta ca cei din cabinetul sau parlamentar ar fi folosit adeverințe false pentru obținerea de credite? Vom reveni. (Cerasela N.).
Aveti un Pont
VOM publica date si documente care vor dinamita doua sisteme de siguranta nationala: vom devoala cum se FURA pe fata si sarabanda unor falsuri pentru acoperirea acestor furturi, pe romaneste spus, cu documente si bazat pe hotararea unui magistrat!/PROMO/Orele 14.00

La orele 14.00, ziarul Incisiv de Prahova va publica date si documente care vor dinamita doua sisteme de siguranta nationala, intr-un amplu serial: vom devoala cum se FURA, pe fata, si sarabanda unor falsuri pentru acoperirea acestor furturi, pe romaneste spus, cu documente si bazat pe hotararea unui magistrat, pe probe, reiteram: documente devastatoare! Ce putem spune este ca aceasta investigatie are o mare „legatura” cu gruparea de criminaliate economico-financiara organizata despre care dezvaluim de cava timp. (Ec Adrian Radu)
Exclusiv
Fostul procuror Negulescu Mircea implicat in mafia deseurilor/Ludovic Orban „tinta” in miscare in urma perchezitiilor din Prahova/Nasul si Finul din Prahova

Peste 60 de percheziții au fost desfășurate de polițiștii economici de la sectorul 2 al Capitalei în București Ilfov Prahova și alte patru județe din țară, printre care si Galati. În total, la audieri au fost aduse 40 de persoane care se presupune că știau de această afacere dar nu au spus nimic polițiștilor.
Printre cei audiați se numără și celebrul nostru patron de la „Bomba ecologica de la Pleasa”, adica de la Recop Recycling SRL coordonata de Muresan Catalin, precizam intr-un articol anterior.
In depozitul uriaş de combustibil, ascuns într-o zonă împădurită din Prahova, chiar langă Ploiești, anchetatorii au găsit peste 300 de tone de păcură și produse petroliere, în trei bazine îngropate şi în șapte rezervoare de suprafață.
Proprietarul nu le-a spus deocamdată poliţiştilor de unde a făcut rost de combustibilul pe care îl vindea mai multor benzinării. Ar fi câştigat până acum peste cinci milioane de euro.
Depozitul ferit de ochii lumii este într-o pădurice aflată în spatele mănăstirii Ghighiu de langă Ploiești. Săptămânal, cisternele încărcau de acolo combustibil (CLU sub denumirea de motorina).
Depozitul era amplasat strategic în apropierea Drumului Național 1 și de autostrada A3. Dintr-o curte pleca produsul petrolier cu documente întocmite fictiv către cumpărători de bună credință, potrivit anchetatorilor.
În realitate, presupusul proprietar ar fi cumpărat la negru o cantitate impresionantă de combustibil petrolier pe care l-ar fi vândut apoi către benzinării mici din toată țara.
In fapt, acesta a dezvoltat o mica rafinarie unde transforma rezidurile petroliere achizitionate ca deseuri si rafinau sub forma de CLU, CLU care era vandut la cumparatori de buna credinta.
Celebrul nostru patron de la „Bomba ecologica de la Pleasa”, impreuna cu „prietenii” sai din Galati ar fi vandut rezidurile petroliere spre rafinare.
Cum mentionam, gruparea intentiona sa obtina CAF 7 pentru TERMIA lui Andrei Volosevici, pentru asa zise piese de schimb dar vizau produsele petroliere din acesta si cu fierul vechi obtineau cca 2 miliaone de euro.
Fostul procuror Negulescu Mircea implicat in mafia deseurilor. La firma unde a avut loc perchezitii (SC Statii de Spalare Vagoane Cisterna CFR SSVAC SA) a lucrat „Portocala”. Acum se leaga toata reteaua de infractori si trompetele edilului. Vom reveni cu dezvaluiri senzationale si despre dosarul disjuns cu spalarea de bani si cu „paletii” buclucasi, mai precizam in dezvaluirile noastre.
Acum dezvaluim pentru „cunoscatori”:
Procuroul „Portocala”, pardon, fostul procuror a lucrat si/sau mai lucreaza la SC Statii de Spalare Cisterne CFR SSVAC SA unde a avut, in fapt, perchezitia, unde administrator este Hichi Albert LAURENTIU:
Tot ca administrator apare si Tomoni Vizante Dumitru:
Actionar majoritar este Erwkat (Fosta Grampet):
Actionar majoritar la Grampet sunt:
1. Stoica Gruia
2. Didila Vasile
Alte doua firme in care Hichi Albert Laurentiu este Actionar:
1. Rail Logistic SRL – firma de paza din Negoiesti;
2. Iprochim SA in care MINISTERUL ECONOMIEI ESTE ACTIONAR MAJORITAR CU 73%!
Sa mai demonstram ca, Hichi Albert Laurentiu este un sustinator devotat si pe fata a lui Ludovic Orban, credem ca ar fi de prisos.
Asa ajungem la „caracatita” din Prahova, la nas/fin, cu parfum de „Portocala”, la CAF 7, etc.
Vom reveni cu dezvaluiri senzationale. (Cerasela N.).
Exclusiv
Valentin Stefan si combinatiile cu iz penal de la conducerea Postei Romane (II)

Printr-o decizie a conducerii Companiei Posta Romana se desemnează o comisie condusă de Ovidiu Călin, să prelungească contractele de închiriere cu Telekom (înlocuit acum de Orange) pentru spațiile unde Compania este proprietară iar Telekom Chiriaș.
După cum se vede, in toate contractele de închiriere se modifica in jos tariful pe metru pătrat pentru suprafața închiriată, deși in acele spații Telekom deține aparatură nu foarte ușor de relocat.
Prin urmare, nu exista o constrângere din partea nimănui să se reducă din tarif. Se poate vedea că nici măcar la un spațiu nu se menține tariful/mp.
Se încheie un așa zis Proces verbal de negociere care nu arată in esență nici o negociere, si semnat de cineva care NU are nicio competenta nici din partea TELEKOM. In fapt, o premiera ar fi pentru organele judiciare. Ca sa nu mai spunem că nu rezultă ca prin împuternicirea dată se poate negocia prețul, ci doar prelungirea.
In fine, când vine vorba de locația din Teliuc, se spune “se rectifică suprafața din Contractul de închiriere…” de la 125 mp la 47.” “Se restituie chiria aferentă diferenței de suprafață”
Acest lucru este strigător la cer deoarece/”furt pe fata”, dacă tot ai modificat suprafața, (nu era obligatoriu să o modifice întrucât diferența de spațiu nu mai poate folosi de nimeni întrucât nimeni nu vrea să “locuiască” cu aparatura Telekom) nu trebuia să ii dea și banii înapoi. Actul adițional nu poate să aibă efect pentru trecut.
Ca sa nu mai spunem că cei din Compania Posta Romana se judecă cu diferite firme și pentru 100 de lei.
Aceasta „comisie” își permite să renunțe, să ofere aproximativ 13.000 euro fără nici cea mai mică opoziție.
Mai mult, nici nu își asumă acest „matrapazlâc” și transmite unei alte entități obligația de plată, adică Direcției de poștă Timișoara.
Când se pune problema semnării acelui act adițional nr. 4, fostul Director General, jurist de meserie, se „fofilează” și îl trimite pe smecherul Ov. Călin la adjunctul sau, Ștefan, actualul director general.
Acesta semnează ca primarul și aruncă în cârca Poștei o „datorie” inventată.
Mai târziu, in zilele noastre, odată cu schimbarea șefilor de direcții din Companie, Ov. Călin o propune pe inocenta, habarnista, manichiurista Florentina Radu pe postul de director la departamentul juridic. Evident, Ștefan nu comentează deoarece este asigurat că „duduia” inocenta, habarnista si manichiurista va executa orice ordin i se va da, fără să comenteze dar și fără să priceapă prea mult din ce se întâmplă.
Cu Florentina la juridic, cu prietenul lui de la Cluj la alt compartiment, cu un mic șantaj la directorul general, Ovidiu Calin dirijează toate mișcările care au loc in Companie. Mai ales alea cu bani mulți. Vom reveni cu documente si dezvaluiri senzationale. (Cristina T.).
Valentin Stefan si combinatiile cu iz penal de la conducerea Postei Romane
-
Featuredacum 4 zile
Comisarul șef Conea Emanuel în așteptarea sancțiunii disciplinare de la Ministerul Justitiei!
-
Exclusivacum 4 zile
Inregistrari audio – video/stenograme senzationale cu si despre un ales “local” (I)/”Am vorbit cu asta care-i sef la Politia Locala, cu Albu…”
-
Ancheteacum 4 zile
DEVASTATOR!!! /Echipa pucistă din PMP a fost pusă cu botul pe labe de către Justiție
-
Exclusivacum 3 zile
Inregistrari audio – video/stenograme senzationale cu si despre un ales “local” (II)/”Bai vino maine cand esti treaz ca deja ai venit beat si esti prost”
-
Exclusivacum 5 zile
PROMO/In curand, inregistrari audio – video/stenograme senzationale cu si despre un ales “local”
-
Actualitateacum 4 zile
Noi inregistrari audio – video/stenograme senzationale cu si despre un ales “local” (II)/ Maine, 03.02.2023, orele 12.00
-
Actualitateacum 5 zile
Un șef de instituție publică a rămas fără permis de conducere
-
Exclusivacum 1 zi
De la „Bomba ecologica de la Pleasa” la pacura si …dosarul penal de la Parchetul General