Administratie
O intrebare legitima: de ce nu cere Iohannis in Justitie dizolvarea PSD?
(Preluare Inpolitics):
Pentru a nu se știe cîta oră în ultima perioadă, președintele României derapează grav ori extrem de grav de la normele constituționale și ale statului de drept, poziționîndu-se ca sprijinitor al unor grupări politice și adversar fățiș al altora. El a salutat azi victoria PNL și a USR/PLUS la locale și a cerut eliminarea definitivă a PSD de pe scena politică. De aici, o întrebare legitimă: de ce nu face președintele pași direcți și curajoși în acest sens, atacînd în justiție existența PSD?
Mesajul șocant al președintelui Klaus Iohannis azi, într-o declarație oficială de presă:
”A fost și o victorie majoră a dreptei din România. S-a conturat astfel o nouă realitate politică, cea în care PNL și USR devin forțele schimbării în bine, iar PSD trece în opoziție, cu unul dintre cele mai slabe rezultate. Este un val care a început la referendumul pe justiție pe care l-am convocat anul trecut, care a continuat cu căderea guvernului PSD și apoi cu votul de la alegerile prezidențiale(…)
Votul de ieri a reprezentat, totodată, și un vot de blam la adresa minciunii, dezinformării, stagnării și incompetenței ridicate timp de decenii la nivelul de politici de stat de către PSD, care a pierdut ieri inclusiv acolo unde mulți baroni pesediști se credeau invincibili. Pentru ca România să se modernizeze, epoca PSD trebuie să se încheie definitiv. Victoria dreptei la alegerile locale este una deosebit de importantă, fără precedent, dar este doar o victorie de etapă. Încurajez partidele democratice să continue dialogul, pentru a oferi românilor încredere în perspectiva unei echipe de guvernare solide, responsabile, cu soluții pentru dezvoltarea României.
Dragi români, mai avem un pas pentru a încheia acest val de schimbare. Victoria de la locale trebuie confirmată la alegerile din decembrie, când majoritatea toxică ce a acaparat Parlamentul va putea fi oprită prin votul cetățenilor să mai producă daune ireparabile. Doar în acel moment vom avea toate premisele care să permită României să se modernizeze cu adevărat”.
Să o luăm metodic:
Klaus Iohannis spune explicit, oficial și instituționalizat, că PSD, ca partid, este o forță a răului, blochează dezvoltarea, modernizarea și democratizarea țării, trebuie izolat politic de partidele ”democratice”, reprezintă o grupare toxică majoritară în Parlamentul României și trebuie eliminat ”definitiv”.
Constituția României are prevederi clare în sensul acuzațiilor prezidențiale:
ARTICOLUL 8
(1) Pluralismul în societatea românească este o condiţie şi o garanţie a democraţiei constituţionale.
(2) Partidele politice se constituie şi îşi desfăşoară activitatea în condiţiile legii. Ele contribuie la definirea şi la exprimarea voinţei politice a cetăţenilor, respectând suveranitatea naţională, integritatea teritorială, ordinea de drept şi principiile democraţiei.
ARTICOLUL 40
(1) Cetăţenii se pot asocia liber în partide politice, în sindicate, în patronate şi în alte forme de asociere.
(2) Partidele sau organizaţiile care, prin scopurile ori prin activitatea lor, militează împotriva pluralismului politic, a principiilor statului de drept ori a suveranităţii, a integrităţii sau a independenţei României sunt neconstituţionale.
Legea partidelor politice, de asemenea, prevede:
ART. 2
Prin activitatea lor, partidele politice promovează valorile şi interesele naţionale, pluralismul politic, contribuie la formarea opiniei publice, participă cu candidaţi în alegeri şi la constituirea unor autorităţi publice şi stimulează participarea cetăţenilor la scrutinuri, potrivit legii.
ART. 3
(1) Pot funcţiona ca partide politice numai asociaţiile cu caracter politic, constituite potrivit legii, şi care militează pentru respectarea suveranităţii naţionale, a independenţei şi a unităţii statului, a integrităţii teritoriale, a ordinii de drept şi a principiilor democraţiei constituţionale.
(2) Sunt interzise partidele politice care, prin statutul, programele, propaganda de idei ori prin alte activităţi pe care le organizează, încalcă prevederile art. 30 alin. (7), art. 40 alin. (2) sau (4) din Constituţia României, republicată.
Legea partidelor mai prevede că încălcarea acestor norme trebuie să ducă la dizolvarea în justiției a partidelor în culpă.
ART. 44
Un partid politic îşi încetează activitatea prin:
a) dizolvare, prin hotărâre pronunţată de Curtea Constituţională, pentru încălcarea art. 30 alin. (7) şi art. 40 alin. (2) şi (4) din Constituţia României, republicată;
b) dizolvare, prin hotărâre pronunţată de Tribunalul Bucureşti;
ART. 45
Curtea Constituţională hotărăşte asupra contestaţiilor care au ca obiect constituţionalitatea unui partid politic, potrivit art. 30alin. (7), art. 40 alin. (2) şi (4) şi art. 146lit. k) din Constituţia României, republicată, cu procedura stabilită în Legea nr. 47/1992 privind organizarea şi funcţionarea Curţii Constituţionale, republicată.
ART. 46
(1) Un partid politic se dizolvă pe cale judecătorească în următoarele condiţii:
a) când se constată încălcarea prevederilor art. 30 alin. (7) şi ale art. 40alin. (2) şi (4) din Constituţia României, republicată, de către Curtea Constituţională, precum şi ale art. 3 alin. (3) şi (4) din prezenta lege;
b) când scopul sau activitatea partidului politic a devenit ilicită ori contrară ordinii publice;
c) când realizarea scopului partidului politic este urmărită prin mijloace ilicite sau contrare ordinii publice;
d) când partidul urmăreşte alt scop decât cel care rezultă din statutul şi programul politic ale acestuia;
Dacă președintele Klaus Iohannis e atît de convins de ceea ce spune în mesajele oficiale la adresa PSD, de ce nu sesizează, cu sprijinul Ministerului Public ori personal, Curtea Constituțională și Tribunalul București solicitînd dizolvarea formațiunii, în conformitate cu prevederile legii partidelor?
Refuzul său de a acționa îl califică drept complice al ”toxicului” PSD în acțiunea de blocare a dezvoltării țării și a statului de drept.
Ori, poate, președintele nu crede nici el o iotă din ceea ce vorbește?
Administratie
V-ați ascunselea cu mandat internațional: Fugarul de Bistrița care s-a crezut ninja prin Germania
„Cetățean european model”: ziua traficant de droguri, noaptea jucător de v-ați ascunselea
A crezut că poate scăpa. S-a jucat de-a șoarecele și pisica cu autoritățile. Dar „joaca de-a v-ați ascunselea” s-a încheiat, brusc și urât, în municipiul Bistrița, unde realitatea nu mai ține cont de fanteziile de fugar.
Protagonistul: un bărbat de 35 de ani, cetățean român, dar cu domiciliul „la mai bine” în Germania, acolo unde – potrivit autorităților germane – n-a ales să lucreze cinstit, ci să se ocupe de infracțiuni din sfera traficului de droguri. Adică nu era doar turist cu valiză, ci client permanent pe radarul polițiștilor, fiind urmărit la nivel internațional.
De la „domiciliul din Germania”, la apartamentul de „refugiu” din Bistrița
Căutat intens de autoritățile germane, omul nostru și-a imaginat probabil că, dacă se retrage într-un apartament liniștit din Bistrița, se rupe lanțul internațional al responsabilității. Realitatea: nu doar că nu s-a rupt, dar lanțul s-a strâns direct pe ușa apartamentului în care se ascundea.
Polițiștii l-au localizat și l-au reținut fix acolo, în apartamentul din municipiul Bistrița, unde fugarul își închipuia, probabil, că-și bea cafeaua în liniște, ferit de ochii lumii. De ochii lumii, poate. De ochii poliției – deloc.
ENFAST: când Europa îți bate la ușă, nu la like-uri, ci la cătușe
În spatele operațiunii nu a fost vreo întâmplare fericită, ci o colaborare solidă între polițiștii români și cei germani, prin rețeaua europeană ENFAST – aceeași rețea specializată în localizarea și arestarea rapidă a fugarilor, nu în trimiterea de felicitări de Crăciun.
Așadar, când ENFAST intră în schemă, nu mai vorbim de „hai că poate scap”, ci de „unde punem cătușele mai comod?”. Bărbatul, urmărit internațional pentru infracțiuni din sfera traficului de droguri, a ajuns exact acolo unde îl căutau: în bătaia instituționalizată a legii.
„Antecedente violente”? Nu-i nimic, se pregătește scena, nu doar comunicatele
Cum nu era la „prima abatere” și avea antecedente violente, intervenția nu s-a făcut la mica înțelegere. Nu a fost genul de operațiune „batem la ușă, poftiți cu noi”. Intervenția a fost pregătită în cele mai mici detalii, ca un film de acțiune în care, pentru prima dată, scenariul nu îl mai favorizează pe „băiatul rău”.
Rezultatul? Totul s-a desfășurat fără incidente. Nicio bătaie, niciun scandal, niciun moment eroic pentru fugar. Doar o imobilizare sigură, rece și profesională. Acolo unde el visa, poate, la o nouă evadare de film, polițiștii i-au închis distribuția: rol principal în scenariul „Arestat”.
Final de joc: de la apartament la arest, cu bilet dus-întors spre Germania
Acum, bărbatul se află în arest, într-o realitate în care nu mai decide el regulile jocului. Urmează să fie predat autorităților din Germania, adică exact celor de care fugea cu atâta „creativitate”.
„Ceea ce părea un loc sigur s-a transformat, în doar câteva clipe, în locul în care acesta a fost capturat” – iată concluzia care ar putea sta liniștit într-un manual pentru fugari începători: dacă ești urmărit internațional pentru trafic de droguri, nicio canapea de apartament din Bistrița nu e, de fapt, „loc sigur”.
În final, joaca s-a terminat. „V-ați ascunselea” s-a închis cu verdict: te-am găsit. (Paul D.).
Administratie
Alertă de cod roșu în sistemul medical: Ministerul Sănătății activează planul de măsuri de urgență împotriva caniculei
În fața unui val de căldură extremă care pune presiune asupra sănătății publice, autoritățile medicale din România trec la un regim de funcționare special. Ministerul Sănătății a dispus activarea imediată a protocoalelor de criză pentru a minimiza riscurile medicale și pentru a asigura o intervenție rapidă în cazul persoanelor vulnerabile.
Mobilizare totală la serviciile de ambulanță: Echipaje suplimentate pentru a face față valului de solicitări
Conform instrucțiunilor oficiale transmise de Ministerul Sănătății, serviciile de ambulanță de pe întreg teritoriul țării au intrat în stare de alertă. Măsura principală vizează suplimentarea numărului de echipaje operative, în special în zonele urbane aglomerate, unde numărul apelurilor la 112 este în creștere constantă din cauza temperaturilor ridicate.
Sursa citată precizează că prioritatea zero este reducerea timpului de răspuns pentru cazurile de colaps sau agravare a afecțiunilor cronice sub influența arșiței. Dispeceratele sunt monitorizate în timp real pentru a identifica punctele critice și pentru a redistribui resursele acolo unde presiunea pe sistem devine critică.
Direcțiile de sănătate publică intră în regim de control: Stocurile de medicamente de urgență și resursele umane sunt sub monitorizare strictă
O altă componentă vitală a planului de măsuri vizează rețeaua spitalicească și unitățile sanitare de permanență. Direcțiile de Sănătate Publică (DSP) au primit ordinul de a verifica riguros condițiile de asigurare a asistenței medicale. Accentul se pune pe verificarea stocurilor de medicamente de urgență, cu precădere a celor destinate tratării patologiilor agravate de caniculă.
În plus față de logistica medicală, inspectorii sanitari verifică prezența resursei umane necesare pentru a acoperi gărzile și punctele de prim ajutor. Ministerul Sănătății subliniază că nicio unitate sanitară nu trebuie să rămână fără provizii esențiale sau personal calificat în această perioadă în care riscul de epuizare termică este maxim.
Recomandări vitale pentru populație: Medicii avertizează asupra pericolelor expunerii prelungite la soare
Dincolo de măsurile administrative, autoritățile fac un apel ferm către cetățeni pentru adoptarea unui comportament preventiv. Respectarea sfaturilor medicale devine esențială pentru a preveni supraîncărcarea spitalelor cu cazuri care pot fi evitate prin prudență.
Specialiștii recomandă evitarea expunerii prelungite la soare în intervalele orare critice, menținerea unei hidratări optime și suspendarea activităților exterioare care implică un consum mare de energie. Ministerul Sănătății reiterează că indiferența față de aceste avertismente poate duce la complicații medicale severe, subliniind că prevenția rămâne cea mai sigură metodă de protecție în fața fenomenelor meteorologice extreme de la sfârșitul lunii iunie 2026.
Administratie
Investiții în patrimoniul național: Ministerul Culturii lansează programul de finanțare a cercetării arheologice sistematice pentru anul 2026
Într-un efort de a sprijini conservarea și descoperirea tezaurului istoric al României, autoritățile de resort deschid un nou apel de proiecte dedicat specialiștilor. Programul vizează direct susținerea activităților incluse în Planul anual al cercetărilor arheologice, oferind resursele necesare pentru explorarea siturilor de importanță națională.
Buget de 1,6 milioane lei pentru descifrarea trecutului: Cine sunt beneficiarii eligibili ai noului apel de proiecte
Conform anunțului oficial publicat de Ministerul Culturii, Programul național de finanțare a cercetării arheologice sistematice 2026 dispune de un buget total de 1,6 milioane lei. Această sumă este destinată susținerii financiare a proiectelor riguroase care fac parte din strategia națională de cercetare a solului și subsolului arheologic.
Instituțiile aflate în subordinea Ministerului Culturii, alături de alte entități eligibile conform normelor metodologice în vigoare, sunt invitate să își prezinte propunerile. Sursa citată precizează că fondurile sunt menite să acopere cheltuielile logistice și operaționale necesare desfășurării activităților pe șantierele arheologice active de pe teritoriul țării.
Digitalizarea finanțărilor în cultură: Cererile se depun exclusiv prin noua platformă dezvoltată prin PNRR
O noutate esențială a acestui apel o reprezintă modalitatea de înscriere, care marchează un pas decisiv spre debirocratizare. Ministerul Culturii informează că toate dosarele de finanțare trebuie depuse exclusiv prin intermediul platformei online www.fonduri-cultura.ro.
Acest mecanism face parte din Sistemul Digital de Finanțare în Cultură (SDFC), un instrument creat de Unitatea de Management a Proiectului (UMP) prin intermediul investițiilor din PNRR (Investiția 6). Platforma centralizează toate apelurile active, oferind ghiduri și formulare într-un format digital accesibil, facilitând astfel un proces de selecție mai rapid și mai transparent pentru instituții publice, ONG-uri și antreprenori culturali deopotrivă.
Calendarul procedurilor: Termen limită strict pentru depunerea documentației în mediul online
Instituțiile interesate trebuie să acționeze cu celeritate, întrucât calendarul de depunere este unul riguros. Termenul limită pentru transmiterea proiectelor este data de 3 iulie 2026, ora 12:00.
Anunțul complet, alături de toate documentele necesare și normele metodologice care reglementează eligibilitatea cheltuielilor, pot fi consultate pe portalul oficial dedicat finanțărilor culturale. Autoritățile subliniază că respectarea formatului digital și a termenului de încărcare a datelor este obligatorie pentru ca proiectele să poată intra în etapa de evaluare tehnică și științifică.
-
Exclusivacum 4 zile„Prestij” cu reacție întârziată: după ani de Maneliadă în centru, IPJ Prahova scoate din joben… 4 percheziții
-
Exclusivacum 4 zileO feuda numită MEDAT: cumetrie, falsuri și caracatița bugetarilor de lux sub mantia lui Irineu Darău (USR)
-
Exclusivacum 4 zilePrahova sub talpa clanurilor: Polițiști cu dosare la comandă, interlopi cu protecție la purtător
-
Exclusivacum 3 zileDe la „Frumușelu’ Sifon” la Maneliadă pe Bulevard: cum se eliberează trotuarul doar când vor clanurile, nu IPJ Prahova
-
Exclusivacum 5 zileCatedrala ipocriziei reformiste: Cum „reorganizarea către eficiență” ascunde dublă semnătură și epurări la Ministerul Economiei/ Documente
-
Exclusivacum 4 zileBebe-chestorul și CIRP-ul de buzunar: cum a ajuns Drăgan stăpân pe informarea publică a Poliției Române
-
Exclusivacum 5 zileCoca-Cola Ploiești – O nouă eră în reciclarea “transparentă”: cum se reciclează banii, nu doar sticlele
-
Exclusivacum 5 zilePoliția fără curent: Șefii se ascund în birouri, iar agenții fug de cuțitar prin intersecție



