Actualitate
”Frăția Tit”, atacuri raider la Interne și Apărare!
(Preluare National – Catalin Tache):
De departe una dintre cele mai influente ”frății” transpartinice a fost și rămâne cea reprezentată de ”ghemul” de interese de la Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională din Senatul României. Cea care, încercând să nu deranjeze prea mult serviciile secrete și neglijând astfel voit segmentul de siguranță națională din fișa postului și-a concentrat activitatea pe Ministerul Apărării Naționale și mai ales pe Ministerul de Interne. Acolo unde, indiferent de ce partid s-a aflat la Putere, ”Comisia” a impus mai mulți ofițeri agreați pe funcții de conducere și chiar a dat și câțiva miniștri. Cum este și cazul actualului ministru de Interne, liberalul Marcel Vela știind de altfel foarte bine că se poate baza la o adică pe ”frăția” pesedistului Liviu Tit Brăiloiu mai mult chiar decât pe sprijinul propriilor colegi de partid.
La fel cum, atunci când s-a aflat la rândul său în corzi, și Liviu Tit Brăiloiu s-a putut baza pe camaraderia lui Marcel Vela și a celorlalți membri ai Comisiei pentru apărare din Senat. Iar influența lui Tit Brăiloiu este atât de mare, încât acesta și-a permis să impună chiar împotriva voinței sale un ministru de Interne! Și după doar o săptămână, pentru că acesta nu s-a dovedit chiar ”roboțelul” care să îndeplinească absolut toate ordinele propriei ”Frății”, să îl facă să plece din fruntea MAI! Este vorba, desigur, de Nicolae Moga, membru de asemenea al Comisiei pentru apărare, ordine publică și siguranță națională și implicit soldat credincios al ”Frăției Tit”. Aceeași care l-a impus ministru de Interne și pe pesedistul Mihai Fifor! Dar și pe liberalul Marcel Vela! Iar pentru a-și securiza păstrarea Internelor în propria sferă de influență, indiferent de cine va fi premier, același Liviu Tit Brăiloiu a inițiat și reușit să adopte în Senat, ca și for decizional, legea respinsă de Camera Deputaților și prin care șeful Poliției Române urmează să fie numit direct de către ministrul de Interne, ci nu de prim-ministru, ca până acum… Adică tot de ”Frăția Tit”…
Poliția, adjudecată. Vasilescu tremură…
Nicolae Moga, Mihai Fifor și Marcel Vela, ultimii trei miniștri de Interne ai ”Frăției”
Pe 27 noiembrie 2019, Camera Deputaților respingea propunerea legislativă inițiată de Liviu Tit Brăiloiu pentru modificarea legii 218/2002 privind organizarea și funcționarea Poliției Române. Numai că, spre sfârșitul stării de urgență, Liviu Tit Brăiloiu întoarce iată spectaculos soarta legii sale, aceasta fiind adoptată de Senat cu o majoritate liniștitoare de 91 de voturi ”pentru” și 43 ”împotrivă”. Iar dacă până acum legea prevedea că ”Inspectoratul General al Poliției Române este condus de un inspector general, cu rang de secretar de stat, numit prin decizie a prim-ministrului”, Liviu Tit Brăiloiu a schimbat radical datele problemei. În noua sa lege scriind negru pe alb că ”Inspectoratul General al Poliției Române este condus de un inspector general, numit de ministrul Afacerilor Interne”. Astfel că șeful Poliției Române nu va mai fi nici secretar de stat și nici nu va mai fi numit de premier. Dincolo de aspectele juridice legate de această modificare, inițiații sistemului decodând noua lege prin ”adjudecarea Poliției” de către ”Frăția Tit”. Rămânând de văzut acum doar dacă Marcel Vela, el însuși membru marcant al ”Frăției” din Comisia de apărare a Senatului va fi pus să îl execute de urgență pe chestorul Liviu Vasilescu sau acest as din mânecă va fi păstrat pentru a fi folosit la nevoie de viitorul ministru de Interne… Însă oricum, prin această mutare în forță ”Frăția Tit” i-a arătat deja ”pisica” actualului șef al Poliției Române, chestorul Vasilescu fiind conștient că de acum înainte poate fi schimbat din funcție în orice clipă, doar printr-un banal ordin de ministru…
Urmează Armata…
Iar cum ”Comisia” și-a securizat deja în mare parte influența asupra Ministerului de Interne și implicit asupra principalei structuri a acestuia, Poliția Română, informațiile de ultimă oră intrate în posesia noastră arată că se fac deja pregătiri intense pentru următorul ”stabor”… Cel în care urmează să se decidă în linii mari ce funcții de conducere vor reveni grupărilor teritoriale rivale. Totul pentru ca aceste lupte fratricide din cadrul Internelor să nu denatureze prea mult și să amenințe astfel ”echilibrul” asigurat de atâta vreme de ”Frăția lui Tit” de la Comisia de apărare a Senatului. După care, după cum susțin sursele noastre, se va putea declanșa ”atacul raider” asupra următoarei ținte, Armata Română. Pentru că, dincolo de ”bula” în care pare să se fi auto-izolat în ultima vreme generalul Ciucă, ministrul Apărării fiind interesat doar să le facă pe plac americanilor, mai multe posturi cheie urmează a fi disponibilizate în chiar fruntea unor structuri mult râvnite. Posturi care ar urma să fie preluate din mers de ”nominalizații” Comisiei, Armata rămânând a doua prioritate a politicienilor care ar trebui totuși să se limiteze doar la supervizarea funcționării în legalitate a Ministerului Apărării Naționale, Ministerul Afacerilor Interne și altor structuri din sistemul de siguranță națională.
Nu calcă linia roșie a serviciilor!
Și cu toate că mulți au subestimat de-a lungul vremii puterea ”Frăției lui Tit”, iată că politicianul miliardar din Eforie continuă să rămână la butoanele sistemului. Ce-i drept, la cele care accesează doar o parte a sistemului. Pentru că dacă miniștrilor de Interne sau celor de la Apărare ”Frăția” le-a suflat mai mereu în ceafă, membrii ”Comisiei” de la Senat nu au călcat în schimb niciodată linia roșie care delimitează sfera de influență a serviciilor secrete. Astfel că dacă ”Frăția” transpartinică de la Senat s-a mulțumit să își facă simțită prezența doar la Apărare și Ordine Publică, nederanjând nici măcar cu o audiere mai de Doamne Ajută șefii serviciilor secrete, și aceștia din urmă i-au lăsat în pace pe oamenii lui Tit. Un pact tacit cât se poate de benefic pentru ambele tabere, ce-i drept. Dar al naibii de găunos pentru un sistem de siguranță națională cu adevărat democratic și prin urmare cu adevărat ”sănătos”…
Actualitate
Eșec major pentru apărarea europeană: Programul franco-germano-spaniol FCAS a fost anulat oficial
Parteneriatul strategic dintre Franța, Germania și Spania pentru dezvoltarea viitorului sistem de luptă aeriană (FCAS) s-a prăbușit definitiv, în urma eșecului negocierilor dintre principalii actori industriali, Dassault și Airbus. Proiectul emblematic, menit să înlocuiască aeronavele Eurofighter și Rafale începând cu anul 2040, a fost oprit printr-un acord între guvernele de la Berlin și Paris, decizia finală aparținând părții germane.
Divergențele industriale pun capăt succesorului avioanelor Rafale și Eurofighter
De la lansarea sa în 2017, proiectul evaluat la 100 de miliarde de euro s-a confruntat cu numeroase obstacole. Disputele de lungă durată dintre companiile Dassault și Airbus s-au concentrat în principal pe conducerea proiectului, distribuirea volumului de muncă și perspectivele divergente asupra designului viitorului avion de vânătoare. În ciuda eforturilor recente de a alinia producătorii către o abordare comună pentru generația viitoare de avioane de luptă, interesele naționale și industriale s-au dovedit a fi imposibil de reconciliat.
O ultimă soluție de compromis: Friedrich Merz propune salvarea rețelei de comunicare digitale
În contextul acestui colaps, cancelarul german Friedrich Merz a propus ca națiunile partenere să continue colaborarea pentru dezvoltarea așa-numitului „combat cloud”. Această arhitectură software ar urma să funcționeze ca forță motrice a integrării tehnologice, conectând senzori, radare, drone și alte componente vitale. Deși nucleul reprezentat de aeronava cu echipaj uman a fost abandonat, această rețea de comunicații ar putea rămâne singura moștenire a proiectului inițial.
Incertitudini majore privind restul componentelor și cerințele nucleare ale Franței
Viabilitatea altor elemente din cadrul FCAS, precum dronele și motoarele care ar fi trebuit să funcționeze independent de aeronava principală, rămâne în prezent incertă. Un punct de fricțiune major a fost susținut de Airbus, care a favorizat o abordare cu două tipuri de avioane de vânătoare. Această soluție ar fi permis Franței să își dezvolte separat propria aeronavă, necesară pentru a îndeplini misiuni specifice de transport al armamentului nuclear, cerință care a complicat constant negocierile tripartite.
Actualitate
De la legendă la autonomie: Airbus dezvăluie U145, drona gigant care va redefini logistica militară
O premieră mondială la Berlin
Airbus a făcut un pas decisiv către viitorul aviației fără pilot prin lansarea noului sistem autonom U145. Bazat pe consacratul elicopter civil și militar H145, acest vehicul aerian neechipat este prezentat săptămâna aceasta la Salonul Aeronautic de la Berlin sub forma unei machete la scară reală, marcând o evoluție majoră în portofoliul gigantului european. Deși proiectată inițial pentru misiuni de transport logistic, drona promite să devină un pilon central în teatrele de operațiuni complexe.
Inteligență artificială sub o structură consacrată
U145 nu este doar un elicopter golit de scaune, ci o platformă complet autonomă, dotată cu senzori specializați și un sistem avansat de inteligență artificială. Este a doua aeronavă cu aripi rotative din gama Airbus care trece prin acest proces de transformare, urmând pașii modelului VSR700. Pentru a răspunde cerințelor logistice, designul a fost optimizat prin includerea unei uși frontale rabatabile și a unei podele dedicate pentru marfă, facilitând încărcarea și descărcarea rapidă în medii ostile.
Orizont 2030: Drumul spre operativitate deplină
Calendarul de dezvoltare este unul ambițios, dar riguros. Primele teste de zbor, care vor include un pilot de siguranță la bord, sunt programate pentru sfârșitul acestui an. Totuși, maturitatea deplină a sistemului și intrarea oficială în serviciu sunt estimate pentru începutul anului 2030. Această perioadă va fi utilizată pentru a perfecta parteneriatele strategice cu lideri din domeniul misiunilor autonome, asigurând o versatilitate care să depășească simplul transport de provizii.
Arsenalul viitorului: De la cercetare la „navă-mamă”
Dincolo de rolul său logistic, U145 este pregătit pentru o gamă largă de aplicații militare. Acesta va putea fi utilizat în misiuni de recunoaștere înarmată, supraveghere și, esențial pentru tacticile moderne, în echipe mixte „om-mașină” (MUM-T). Mai mult, platforma este proiectată să funcționeze ca o „navă-mamă” pentru lansarea de efecte aeriene, o capabilitate critică în conflictele de înaltă intensitate. Cu o moștenire solidă în spate — familia H145 având peste 1.800 de unități în serviciu și milioane de ore de zbor — U145 pleacă la drum cu avantajul unei fiabilități deja demonstrate în mediul civil și parapublic.
Actualitate
Geeks with Guns”: Duș rece de realism pentru utilizarea Inteligenței Artificiale în misiunile speciale
În timp ce Pentagonul accelerează integrarea tehnologiilor de ultimă oră, amiralul Frank Bradley, șeful operațiunilor speciale ale SUA, lansează un avertisment critic: entuziasmul pentru Inteligența Artificială (IA) trebuie temperat de realitățile dure ale câmpului de luptă. În cadrul unei intervenții recente, acesta a solicitat o „evaluare lucidă” a modului în care aceste instrumente sunt implementate în teatrele de operațiuni, subliniind că tehnologia nu poate înlocui discernământul uman în momentele critice.
Mitul IA pe front: Între eficiență administrativă și realitatea din prima linie
Deși recunoaște că Inteligența Artificială transformă deja forțele pentru operațiuni speciale, făcându-le mai eficiente în gestionarea datelor și a logisticii, amiralul Bradley atrage atenția asupra unei confuzii periculoase. În prezent, foarte puține sisteme desfășurate efectiv pe front utilizează o „IA reală” la marginea rețelei (edge AI).
„Trebuie să fim extrem de precauți cu privire la modul în care integrăm aceste soluții în livrarea forței letale”, a punctat acesta. Mesajul este clar: deși potențialul există, distanța dintre un algoritm de laborator și un sistem autonom capabil să ia decizii corecte sub foc inamic rămâne considerabilă.
Mașinile nu pot fi trase la răspundere: Etica războiului rămâne o sarcină umană
Pilonul central al argumentației amiralului Bradley este responsabilitatea juridică și morală. Fundamentul oricărui conflict armat modern este guvernat de Legile Conflictului Armat, care impun distincția între combatanți și civili, proporționalitatea forței și umanitatea.
„La finalul zilei, comandantul, omul, este cel care decide utilizarea violenței letale. El trebuie să aibă încrederea că această violență este exercitată în limitele legii”, a explicat acesta. Argumentul decisiv împotriva autonomiei totale a mașinăriilor este unul simplu, dar imbatabil: „Mașinile nu pot fi trase la răspundere”. Indiferent cât de avansat devine arsenalul, de la praștia antică la rachetele Tomahawk sau dronele ghidate prin IA, „omul din buclă” (human in the loop) rămâne o condiție nenegociabilă.
„Doctori în științe capabili să câștige o bătaie de bar”: Noul profil al soldatului de elită
Pentru a naviga în această nouă eră digitală, comandamentul forțelor speciale caută un nou tip de operator. Bradley a descris acest profil folosind o imagine plastică: „Geeks with Guns” (intelectuali înarmați). Este vorba despre militari care sunt simultan letali în teren și fluenți în limbaj tehnologic, capabili să înțeleagă și să manipuleze software-ul care rulează echipamentele de ultimă generație.
Acești „doctori în științe” ai câmpului de luptă trebuie să posede abilitatea rară de a gestiona instrumente complexe fără a-și pierde instinctul de luptător. Totuși, amiralul a insistat pe necesitatea smereniei în fața tehnologiei.
Limitele algoritmului în fața „lebedelor negre” ale războiului
În ciuda promisiunilor oferite de analiza predictivă, amiralul Bradley avertizează că războiul rămâne, prin excelență, un domeniu al imprevizibilului. Niciun algoritm, oricât de sofisticat ar fi, nu poate modela perfect evenimentele de tip „lebedă neagră” – acele situații imprevizibile care pot schimba soarta unui conflict într-o secundă.
„Incertitudinile războiului rămân ceva ce nicio mașină nu poate prezice”, a concluzionat acesta, reafirmând că, în fața haosului din teren, intuiția și etica umană rămân singurele busole sigure. Astfel, viitorul apărării nu aparține mașinilor, ci oamenilor capabili să stăpânească mașinile fără a deveni dependenți de ele.
-
Exclusivacum 2 zileIPJ Prahova, sezonul doi: Nasul, finul, nevasta și agenta călcată în picioare. „Grădinița de cadre” IPJ Prahova (VI)
-
Exclusivacum 2 zilePUȘCĂRIA MĂRGINENI, ÎNCONJURATĂ DE CAMERE, LIPSITĂ DE RĂSPUNSURI. Cum a ajuns o închisoare „păzită video” să lase un deținut să-și ia lumea în cap
-
Exclusivacum 3 zileViitura a lovit Cerasu, dar amenzile au venit mai repede decât apele: „profesioniștii” de la IPJ Prahova la pândă, nu la datorie
-
Exclusivacum 2 zilePoliția secretelor pe persoană fizică: IJP Prahova vrea să bage sursele jurnalistice în arest preventiv
-
Exclusivacum 3 zileIPJ VASLUI, TRIUNGHIUL BERMUDELOR DIN POLIȚIA ROMÂNĂ: CUM SĂ FII „ZEU” CU TREI FEȚE ȘI SĂ SCUIPĂ DE SUS PE LEGE
-
Exclusivacum 4 zileRACHETE ÎN NORI, MINTE ÎN CEAȚĂ. MAFIA ANTIGRINDINA. Cum a ajuns România captivă într-o pseudo-știință scumpă, unsă cu iodură de argint și propagandă
-
Exclusivacum 4 zileCasa de Pensii MAI, juristul de birt: își dă singură deciziile în judecată și pierde cu legea pe masă
-
Exclusivacum 3 zileOlimpiada căpușelor: Sala Sporturilor din Ploiești, transformată într-un decor de „survivor” pentru cetățenii curajoși



