Anchete
Cum a putut trimite inapoi legile la CCR, cand inca CCR nu si-a publicat ultimele decizii pe legi? – Comisarul de Prahova

Iohannis a spus ca „am decis să trimit întregul pachet legislativ înapoi la Curtea Constituțională” si va sesiza Comisia de la Venetia. Cum a putut trimite inapoi legile la CCR, cand inca CCR nu si-a publicat ultimele decizii pe legi?
Mai mult, Legea 303/2004 nu a trecut de CCR, asa ca dupa publicarea deciziei in Monitorul Oficial legea se intoarce in Parlament, adica nici nu mai ajunge la Presedinte pentru promulgare.
Legile 304/2004 si 317/2004 au trecut de CCR si merg la Presedinte spre promulgare, dar numai DUPA publicarea deciziilor in Monitorul Oficial, or asemenea decizii inca nu s-au publicat.
Deci, intreb, ce legi trimite Iohannis inapoi la CCR? Chris Terhes, presedintele Romanian Community Coalition, cunoscuta in Romania si sub numele de „Coalitia romanilor pentru combaterea coruptiei”).
-
Exclusivacum 4 zile
Cătălin Stavri: Pseudo-jurnalistul infractor al sit-ului de denigrare și șantaje Incomod.ro – Dezvăluiri explozive și inregistrări despre corupție
-
Exclusivacum 22 de ore
Alerta roșie: FSANP cere acțiuni imediate pentru siguranța penitenciarelor din România
-
Exclusivacum 3 zile
Corupția în sistem: Legătura dintre inculpatul pseudo-jurnalist spagar si santajist Cătălin Stavri și forțele de ordine
-
Exclusivacum 3 zile
Corupția în justiție: Cazul inculpatului pseudo – jurnalist spagar si santajist Cătălin Stavri și murdăriile din White Tower
-
Exclusivacum 4 zile
„Adio, Halchin!”. Ieri, a fost ultima zi a Directorului General al ANP/Urmeaza Valentin Matei de la Penitenciarul Ploiesti?
-
Exclusivacum 3 zile
Suspiciuni în IGPR: Director cercetat pentru o afacere discretă cu Bolt?
-
Exclusivacum 2 zile
CSM acordă certificat de bună purtare foștilor procurori de la DNA Ploiești/„Dezvăluiri de noaptea minții”
-
Ancheteacum 3 zile
Participare instituțională la nivel european: Ioana Morar alături de Ministrul Justiției, Radu Marinescu