Actualitate
Penitenciarul Ploiesti Târgșorul Nou prezent la mitingul din 24 martie/Președintele Sindicatului Equitas Târgșor Adrian Grigoroiu cere echitate salarială și îmbunătățirea condițiilor de muncă din penitenciare

Sindicatul Equitas din penitenciarul Targsor, afiliat FSANP, anunță prin vocea președintelui Adrian Grigoroiu prezența la mitingul din 24 martie.
Indolenta, nepăsarea și dorința unora de a distruge această țară , ne aduce în situația de a ne unii forțele cu ale colegilor din politie si ținând cont că interesele ne sunt comune, pe data de 24 martie ne trimite în strada alături, să protestam împotriva acestui guvern, care se dovedește a fi protectorul infractorilor și cel ce încurajează infracționalitatea.
Nu mai suportam minciuna , răutatea și nepăsarea acestui guvern. Suntem sătui de promisiunile domnului ministru Tudorel Toader, promisiuni care s-au dovedit a fi vorbe în vânt și care au stârnit speranțe false în rândul oamenilor care muncesc cinstit. Atenția fiindu-i îndreptată numai înspre rezolvarea problemelor deținuților, a oamenilor certați cu legea. Nu avem nimic împotriva acestor persoane, însă cerem să fim plătiți și noi polițiștii de penitenciare pentru munca prestata și să fim respectați așa cum se cuvine.
Probabil fuga după electorat este atât de importantă pentru acești guvernați încât nu mai au capacitatea de a vedea realitatea. De aceea președintele Sindicatul Equitas, Adrian Grigoroiu anunță că lucrătorii din penitenciarul Târgșorul Nou vor fi prezenti pe data de 24 martie la acest miting, unde vom cere echitate salarială și îmbunătățirea condițiilor de muncă din penitenciare
Actualitate
John Phelan anulează contracte pentru eficiență bugetară în Departamentul Marinei
Actualitate
Ultima călătorie a Papei Francisc: Ceremonia funerară la Roma
Actualitate
Prezența lui Elon Musk la interviul secretarului Forțelor Aeriene a lui Trump stârnește controverse
-
Exclusivacum 4 zile
Justiția sub atac: Inculpatul pseudo-jurnalist spagar si santajist Stavri Cătălin, în centrul unei controverse legate de abuzurile procurorilor
-
Exclusivacum 3 zile
Faraonul Volosevici: O comedie administrativă în Parcul Industrial Ploiesti
-
Exclusivacum 3 zile
ROF-ul ANP: O capodoperă birocratică fără substanță
-
Exclusivacum 2 zile
Schimbarea programului de lucru în Poliția Română va crește costurile și va complica serviciul polițienesc
-
Exclusivacum 2 zile
Modul controversat de a „plimba” deșeurile: Genesis Biotech Filipestii de Padure sub lupa
-
Featuredacum 4 zile
Tensiuni în jurul Președintelui Curții Constituționale: Marian Enache și dosarul securității
-
Exclusivacum 3 zile
Critici dure la adresa IGPR: interpretarea distorsionată a Ordinului S/108/2011
-
Administratieacum o zi
Performanțe remarcabile: Întoarcerea echipei Eastern Foxes de la Campionatul Mondial